24 czerwca 2021

Kabiny sanitarne w miejscu użytkowanym przez dzieci

Producent kabin sanitarnych to ktoś, kto poświęcił ogrom czasu na poszukiwania i wypracowanie najlepszych, sprawdzających się rozwiązań dla swoich produktów. Aby produkować i wprowadzać kabiny do placówek oświatowych należy prezentować najwyższe standardy.

Wymiary kabin sanitarnych w placówkach edukacyjnych

Producent, chcący wprowadzać swojego wyrobu kabiny sanitarne do placówek oświatowych, musi spełniać przede wszystkim wymogi BHP. Toalety to części placówek, które odpowiadają za komfort uczniów jak i ich zdrowie. Dlatego też, powinny być starannie dobrane do wieku korzystających. Łatwo dostępne klamki oraz sedesy, zmniejszają ryzyko poślizgnięcia i upadku. Wymiary kabin oraz wyposażenia takiego jak miski ustępowe muszą być odpowiednio pomniejszone. Szczególne znaczenie ma to w przypadku najmłodszych grup wiekowych, gdzie nietrudno o wypadek. Przeważnie szerokość kabin sanitarnych dla przedszkolaków, to około 70- 80 cm, a wysokość 140 cm. Producent kabin do przedszkoli oraz najmłodszych klas szkoły podstawowej może także uatrakcyjnić ich wygląd. Wśród grupy wiekowej 3- 9, przyjazna oprawa wizualna wpłynie pozytywnie na przełamanie niechęci do wizyt w toalecie, obserwowanej u wielu dzieci.

Techniczne właściwości kabin sanitarnych

Zarówno do placówek oświatowych jak i szatni sportowych, nadają się najlepiej te kabiny sanitarne, do których wyrobu, producent użył materiałów wodoodpornych. Dobrze sprawdzą się do tego celu płyty kompaktowe HPL. Stosuje się je wszędzie tam, gdzie kabiny mają kontakt nie tylko w wodą, ale także zmienną wilgotnością. Płyty te są odporne także na tworzenie się wgnieceń i zarysowań, a także nie zajmują się łatwo ogniem. Dodatkowo sprzyjają utrzymaniu czystości, co jest szczególnie ważne w miejscach gdzie przebywają dzieci. Drzwi kabin są usztywniane, a poszczególne elementy dodatkowo spajane za pomocą profili aluminiowych. Drzwi są wyposażone w parę zawiasów samodomykających się. Całość konstrukcji uzupełniają systemowe nóżki wykonane ze stali nierdzewnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *