24 czerwca 2021

Blaty łazienkowe i kabiny sanitarne do szpitali – jakie wybrać?

W warunkach szpitalnych, należy zapewnić wysoki komfort osobom chorym, jak również zadbać o ich bezpieczeństwo. Jednym z najważniejszych aspektów w tym kontekście jest również nabycie odpowiedniego wyposażenia i aranżacja szpitalnych pomieszczeń.

Sanitariat przeznaczony do szpitali

Aranżacja placówek medycznych to zadanie szczególne. Użytkownicy tych obiektów nierzadko mają problemy z poruszaniem się, więc całe wyposażenie powinno być idealnie dopasowane do ich potrzeb. Niewątpliwie, pomieszczeniami na które należy zwrócić szczególną uwagę, są sanitariaty. Producent kabin sanitarnych do szpitali powinien zadbać o to, by w projekty wprowadzać liczne udogodnienia, które w znacznym stopniu ułatwią chorym ich użytkowanie. Jednym z takich udogodnień są samodomykające się drzwi, a także elementy informujące, o tym czy kabina jest wola lub zajęta. Ważnym aspektem zapewnienia bezpieczeństwa chorym w sanitariacie, jest awaryjne otwarcie kabiny. Umożliwia to szybką reakcję w przypadku zasłabnięcia użytkownika.

Istotne cechy kabin sanitarnych do szpitali

Producent kabin sanitarnych do szpitali powinien przemyśleć użycie materiałów do ich wykonania. Powinny być one trwałe i odporne na działanie czynników zewnętrznych. Każdy doświadczony producent wie, że pod tym kątem, doskonale sprawdzają się płyty kompaktowe HPL. Szpitale to miejsce, gdzie szczególną uwagę przykłada się do czystości. Drzwiczki wykonane z płyty HPL oraz ściany boczne z płyty wiórowe melaminowanej, łatwo się czyszczą. Sprzyjają także umiejscowieniu w pomieszczeniach o zmiennej wilgotności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *